Buemi i Rowland w zespole Nissan e.dams w kolejnym sezonie Formuły E

Zespół Nissan e.dams potwierdził niezmieniony skład kierowców na Mistrzostwa Świata Formuły E ABB FIA 2020/2021, rezerwując miejsce w kokpitach dla Sébastiena Buemiego i Olivera Rowlanda, dla których poprzedni sezon okazał się bardzo udany.

Buemi i Rowland, w bolidach z numerami 23 i 22, będą nadal demonstrować osiągi bezemisyjnych pojazdów elektrycznych Nissana w siódmym już sezonie wyścigów samochodów elektrycznych, rozgrywanych na torach ulicznych.

Nissan e.dams zakończył sezon 2019/20 na drugim miejscu w klasyfikacji zespołów, zgarniając po drodze jedno zwycięstwo, pięć miejsc na podium i jedno pole position. Buemi imponował swoim tempem podczas sesji kwalifikacyjnych, awansował aż sześć razy z rzędu do sesji Super Pole, podczas gdy Rowland dołączył do grona zwycięzców w Mistrzostwach Formuły E, triumfując w przedostatnim wyścigu sezonu.

Seb i Oli wykonali dla nas kawał dobrej roboty” ‒ podkreśla Tommaso Volpe, dyrektor działu sportów motorowych w Nissanie. „Cieszymy się, że możemy zatrzymać ich u nas, ponieważ są dla nas gwarancją stabilności zespołu i regularności uzyskiwanych wyników. Z niecierpliwością czekamy, by dołożyć kolejną cegiełkę do naszych sukcesów. Zwycięstwo nie jest jednak naszym jedynym celem w Formule E. Z każdym kolejnym wyścigiem dowiadujemy się coraz więcej o elektrycznych bolidach i ich wyjątkowych osiągach, co z kolei wpływa na rozwój samochodów produkowanych na masową skalę. Poprzez udział w seriach wyścigowych stale poszerzamy naszą wiedzę o pojazdach elektrycznych”.

Szefowie zespołu Nissan e.dams Olivier i Gregory Driot wydali wspólne oświadczenie: „Cieszymy się, że Seb i Oli będą nadal startować w barwach zespołu Nissana e.dams. To niezwykle utalentowani kierowcy, którzy wykazują na co dzień ogromną determinację i zaangażowanie. Zawsze możemy liczyć na ich poświęcenie i ciężką pracę, za którymi kryje się dążenie do jeszcze lepszych wyników”.

Mitsunori Takaboshi pozostanie kierowcą testowym i rezerwowym zespołu, natomiast Jann Mardenborough, były zwycięzca Nissan GT Academy, będzie pełnił funkcję kierowcy rozwojowego.

Pokaz mocy elektrycznych modeli Nissana

W 2018 roku Nissan jako pierwszy japoński producent oficjalnie dołączył do rozgrywek Formuły E. Zaangażowanie w tę najbardziej elektryzującą serię wyścigów samochodowych idealnie wpisuje się w wizję Nissan Intelligent Mobility i oferuje marce możliwość dostarczenia fanom wyścigów samochodowych na całym świecie niezapomnianych emocji związanych z wyjątkowymi osiągami bezemisyjnych pojazdów Nissana. Na sezon 2020/21, który będzie trzecim sezonem Nissana w tej serii wyścigowej, przypadają również przygotowania do uruchomienia produkcji nowego elektrycznego crossovera ‒ Nissana Ariya. Rywalizacja w Formule E zbiega się także w czasie z dziesięcioleciem Nissana LEAF, pierwszego na świecie masowo produkowanego samochodu elektrycznego.

Formuła E pomaga nam pokazać światu moc i osiągi naszych technologii Nissan Intelligent Mobility” ‒ powiedział Ashwani Gupta, dyrektor operacyjny Nissana. „Ta elitarna seria wyścigowa sprawia, że ludzie na całym świecie zaczynają fascynować się elektryczną mobilnością i wpływem, jaki może wywierać na nasze życie. Doświadczenie, które wynosimy z Formuły E, pomaga nam tworzyć jeszcze lepsze pojazdy elektryczne dla naszych klientów”.

Imponujące przyspieszenie, futurystyczny design nowej generacji pojazdów elektrycznych oraz cieszące się uznaniem zaawansowane technologie wspierające kierowcę sprawy Nissan Ariya stanowi doskoiają, że nownałe uosobienie wizji inteligentnej mobilności Nissana dotyczącej sposobu zasilania, prowadzenia i integracji pojazdów w społeczeństwie.

WYPOWIEDZI KIEROWCÓW

Sébastien Buemi

Jestem szczęśliwy, że mogę nadal być w zespole. Razem udało nam się wiele osiągnąć, a sezon szósty był naprawdę wyjątkowy. Zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji zespołowej pomoże nam podtrzymać wysokie tempo rozwoju i doda nam pewności siebie, dzięki czemu staniemy się jeszcze bardziej konkurencyjni. Oliver to idealny kolega, świetnie nam się współpracuje. Wierzę, że bazując na doświadczeniu i wiedzy naszego zespołu możemy pokusić się o jeszcze większe sukcesy w Formule E”.

Oliver Rowland

Szósty sezon był wspaniały dla nas jako zespołu, ale także dla mnie osobiście. Udało mi się po raz pierwszy w karierze stanąć na najwyższym stopniu podium w wyścigu Formuły E i dokonałem tego z Nissan e.dams. Ciężka praca i treningi, które miały zapewnić wyrównany poziom osiągów, przyniosły oczekiwane efekty. Miejsce kierowcy podstawowego Nissan e.dams u boku Sebastiena to kolejna wspaniała wiadomość. Nowy sezon zapowiada się ekscytująco”.

 

 

Inne aktualności
POZNAJCIE NOWEGO NISSANA X-TRAIL NOWY NISSAN ARIYA W BUDMAT AUTO!
Pokaż wszystkie aktualności

Promocje

SPOKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO

Zostaw nam swój obecny... >

5 LAT GWARANCJI LUB 100 000 KM ROZSZERZONEJ GWARANCJI

Zyskaj Spokój i zapytaj o... >